Přejít na navigaci

Stěhování Jičín

Nabízíme profesionální stěhovací a vyklízecí služby pro město Jičín a blízké okolí. Sháníte-li vhodnou firmu pro stěhování kanceláří, domácností, hradů, zámků či stěhování těžkých břemen právě pro lokalitu Jičín, můžete se na nás kdykoliv obrátit.

Stěhování Jičín - stěhovací služba na klíč, od prvotního plánování celé stěhovací akce, přes nakládku, převoz stěhovaného vybavení až po vykládku a umístění na předem určené místo. Samozřejmostí je zajištění balících služeb tak, aby vše odpovídalo tomu, jaké věci se budou stěhovat.

Stěhování v lokalitě Jičín a blízkém okolí

Naše služby se nezaměřují pouze na město Jičín, ale i na přilehlé oblasti. Naši pracovníci zajistí stěhování jak v rámci města Jičín, tak i stěhování do jiných obcí v regionu.

Mezi další oblasti jičínského regionu, ve kterých můžete využít naše stěhovací a vyklízecí služby patří např.:

Stěhování Libáň

Stěhování Sobotka

Stěhování Dolní Bousov

Stěhování Kopidlno

Stěhování Železnice

Stěhování Lomnice nad Popelkou

Základní informace o městě Jičín

Krajina Jičínska je díky příhodným geografickým i klimatickým podmínkám obydlena téměř 8 tisíc let. Intenzivní osídlení prvními zemědělci probíhalo po celé 6. a 1. pol. 5. tisíciletí př. n. l. Pokračovalo v době kamenné i bronzové (únětická kultura a lid popelnicových polí).

První známou držitelkou Jičínska byla česká královna Guta (+ 18. 6. 1297). Jičín byl založen v rozmezí let 1297–1304. Královským městem zůstal až do roku 1337, poté byl ve vlastnictví několika šlechtických rodů - Vartenberků, Trčků z Lípy a Smiřických. Po bitvě na Bílé hoře uplatnil dědický nárok na smiřické panství vévoda Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna.

Posledním šlechtickým rodem, který vlastnil Jičín a okolí, byli Trauttmansdorffové. V roce 1936 od nich město odkoupilo zámek, Libosad s lodžií a pozemky.

Zdroj: www.jicin.cz


Státní svátky, neděle, soboty, noční stěhování, nadstandardní služby - bez navýšení ceny
Stěhování Jičín

Copyright © 2010 Stěhování CZ | Tvorba www prezentací | Mapa stránek | Zajímavé odkazy